Az évtizedes jógázói múlt és a több éves jógaoktatói tapasztalatok alapján nagyon vegyes érzések vannak bennem a jóga jelenlegi fejlődése láttán.
önismeret
A jóga új dimenziói: tanítva tanulni
Amikor valaki megismerkedik a jógával az első évben hatalmas élmények és tapasztalatok várnak rá. Ez csodálatos időszak.
Párkapcsolat: Tükör-e a másik? Milyen párkapcsolatra vágysz?
Az eleinte szépnek ígérkező párkapcsolatok miért mennek el addig, hogy a másik már kezd az idegeire menni s kifejezetten irritálóvá válik?
Tükröm, tükröm, mondd meg nékem: mi az egészség?
Egyre több ember ismeri fel, hogy az egészség, az egészséges élet mennyire fontos, és hogy az nem korlátozódik a testi jóllétre. Nem pusztán a fizikai jóllét állapotát jelenti, hanem a lelki és szellemi harmóniát, sőt, ha igazán széles kontextusban vizsgáljuk, akkor ide értendő a környezettel való békés együttműködés kibontakozása is. Hogyan is lehet napjainkban egészségesen élni? Mivel érdemes kezdeni? Külön lehet-e választani a fent említett területeket?
A spirituális út „csapdái” – 2. rész
A spirituális úton az emberek jelentős részének az elméje nagyon tanult és csiszolt, és tele van elképzelésekkel és információkkal.
Így éld meg a nőiességed!
Napjainkban egyre több ember ismeri fel az egészséges életmód jelentőségét, s azt, hogy mennyire fontos abban az egyéni felelősségvállalás szerepe.
Jóga és az emberi kapcsolataink
A jóga általánosan ismert kedvező hatásaival – egészségmegőrzés, relaxáció, rugalmasabb test, stressz feloldása – sok cikk foglalkozik.
Jóga és akarat – Jógával a kitartás és fókuszáltság erősítéséért – 1. rész
A jóga haladóbb szintű elsajátításának – és az életünk különböző területeiben történő fejlődésünknek is – egyik legfontosabb eleme a fókuszáltság és a kitartás képességének fejlesztése, amely megfelelő elszántság és akarat nélkül nem érhető el. Ez utóbbi tulajdonság azonban kétélű „fegyver” is lehet.
Jóga és gyógyulás III. rész
A jóga egészségmegőrző és gyógyító hatása a materialista szemléletmódtól tágabb, egységesebb és befogadóbb világképéből ered. Ennek egyik jellemzője az emberi lény többdimenziós megközelítése. Jelen cikkben azt a mezőt vizsgáljuk meg, amelyet a jógafilozófia „pranajama kosha”, vagyis életerő burok néven ismer, s amely a legközvetlenebb hatással van a fizikai testünk vitalitására és egészségére.
Jóga és gyógyulás II. rész
Az előző cikkben megvizsgáltuk, miért lehet oly hatékony a jóga az öngyógyításban. Most kicsit még mélyebbre tekintünk a jóga által felhasznált valóságmodellbe, s rávilágítunk mennyire természetes és hatékony eszközt adhat bárki kezébe a képességeinek fejlesztésére. Jelen cikkből az is kiderül, hogyan és miképpen…