Előző cikkünkben megvizsgáltuk, hogy belső folyamatainkkal való azonosulással – a gondolati és érzelmi jelenségekkel – hogyan befolyásolják egyensúlyunkat.
jóga és tudatosság
Ambíció? Kis adagban gyógyszer, nagy adagban méreg
Az ambíció érdekes jelenség az emberi pszichében. Kis adagban segíthet a képességeink örömteli kibontakoztatásában, túl nagy adagban azonban már akadály lehet, sőt stresszessé tesz.
A lelki állapot újrahangolásának titkai
A jóga világképe úgy tartja, hogy minden pillanatban, amikor gondolunk valamire, megerősítünk bizonyos mentális mintákat, melyek az emlékezetünkben egyfajta „energia lenyomatként” megmaradnak.
Az „önértékelés” a jógában – A jóga nem öncélú magamutogatás
Az elme egyik sajátossága, hogy csak akkor képes értelmezni a világ jelenségeit, ha van egy alap, egy összehasonlítási pont, amihez viszonyíthat. Fent és lent, jó és rossz, kellemes és kellemetlen….Végtelen a változatosság. Ez egy természetes tulajdonság, amelynek azonban megvannak a maga hátrányai. Mi van akkor, ha valaki egy „téves” viszonyítási pontot választ ki? Melyek a …
Milyen érzelmi hullámokat teremtünk napi gondolatainkkal?
Tudjuk-e, hogy minden nap teremtünk gondolati mintákat, un. gondolati engramokat, melyek az elménkben, az emlékezetünkben energiaként, más szóval „energia lenyomatként” ott maradnak? Gondolati mintáinkat a környezetünk, a neveltetésünk, és a minket körülvevő kultúra, valamint az adott kor kondicionálja, alakítja ki. Elgondolkodtunk-e azon már, hogy egy adott napon milyen minőségű gondolatok sokasága suhan át fejünkben, „energia …
Kiút az önbeteljesítő jóslat csapdájából – 1. rész
Az önbeteljesítő jóslat szélsőséges példája az ismert vicc, amikor a nyuszika el akarja kérni az ollót a farkastól, de az úton addig hergeli magát, míg a végén esélyt sem ad a másiknak, hogy segítsen rajta.
Kiút az önbeteljesítő jóslat csapdájából – 2. rész
Előző részünkben áttekintettük, hogy valójában az énkép a valódi változás területe, s az énképet jelenléttel, éber figyelemmel lehet megváltoztatni.